BETİVO86 CEPTEN TEK MAÇ

Rezultati i ndeshjes: Fenerbahçe 1-2 Gençlerbirliği

84 ‘Mugni preku topin, i cili ishte kthyer nga krahu i djathtë, në sulmin e Gençlerbirliği me zhvillim të shpejtë në një pozicion përballje. Altay nuk e lejoi golin në minutën e fundit.

77 ’Ferdi, i cili u takua me topin në krahun e djathtë, u kthye në zonën e rreptësisë, por ai nuk ka miq në pikën që dërgoi.

73 ‘Në këndin e përdorur nga Fenerbahçe nga krahu i majtë, Serdar preku shtyllën e pasme, por topi shkoi auta në një mënyrë interesante.

68 ‘Candeias dërgoi zonën e rreptësisë nga krahu i djathtë në sulmin e Gençlerbirliği, Lima lëvizi, por pozicioni ishte jashtë loje.

63 ‘Gol … Fenerbahçe 1-2 Gençlerbirliği (Ayite)

60 ‘Duke lëvizur pas mbrojtjes, Samatta u kthye nga vija në brendësi të krahut të djathtë, Arda vuri një këmbë dhe dërgoi topin në qoshe.

51 ‘Takimi me topin nëpër zonën e penalltisë në sulmin e Gençlerbirliği, Ayite mendoi për kështjellën dhe topi u kthye pa mbrojtje.

46 ‘Filloi pjesa e dytë.

Rezultati i pjesës së parë: Fenerbahçe 1-1 Gençlerbirliği

42 ‘Në pasimin e Candeias në sulmin e Gençlerbirliği me rritje të shpejtë, Lima takoi topin në vijën e frontit të zonës së penalltisë dhe qëndroi në Altay kur topi hapi pak më shumë se këmba e tij në pozicionin përballë.

39 ‘Gol … Fenerbahçe 1-1 Gençlerbirliği (Serdar Aziz k.k)

35 ‘Goli … Fenerbahçe 1-0 Gençlerbirliği (Novak)

33 ‘Topi që Sosa ktheu nga krahu i djathtë në zonën e penalltisë kthehet përsëri nga mbrojtja.

21 ‘Takuar me topin në krahun e djathtë, Samuel mendoi për Novak në krahun tjetër, por pasimi i tij doli shumë shpejt.

14 ‘Në këndin që Sosa përdori nga krahu i djathtë, Szalai u kthye në shtyllën e pasme. Kur Serdar nuk mund ta prekte topin iu la portierit.

11 ’Samuel, i cili takoi topin në krahun e djathtë në pasimin e Gustavo, hyri në zonën e penalltisë dhe e goditi atë në mënyrë diagonale, Nordfeldt e goditi topin në momentin e fundit.

1 ‘Ndeshja ka filluar.

Fenerbahçe, e cila vazhdon kokëfortësinë e saj duke u kthyer nga Konja me një fitore, mirëpret Gençlerbirliği, i cili u ankorua në fund të ligës në luftën e javës së 30-të.

Fenerbahçe vjen ballë për ballë në Gençlerbirliği Ülker Stadium. Ndeshja e fundit të Dielën filloi në orën 19:00 dhe transmetohet drejtpërdrejt në ekranet e beIN Sports 1.

11S E PARA

Fenerbahçe: Altay, Gökhan, Serdar, Attila, Novak, Gustavo, Sosa, Mert Hakan, Osayi, Pelkas, Thiam

Gençlerbirliği: Nordfeldt, Johansson, Arda, Musta, Halil İbrahim, Soner, Piris, Murat, Candeias, Ayite, Sandro

12 Comments on BETİVO86 CEPTEN TEK MAÇ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*%d blogcu bunu beğendi: